Když k nám první letní den roku 2003 Bernyska přišla, seznámila se s dalším členem domácnosti, jímž byl roční zakrslý siamský králíček Koffie. Ihned se z nich stali přátelé a v létě spolu trávili čas na zahradě. Když Koffie někam zalezl, stačilo říct Bernysce a ona ho jako správný "salašník" hned našla a přihnala. 
14.1.2011 Koffíček oslavil své už 9.narozeniny, ale žádný dědeček z něj stále ještě není! 
11.3.2011 Dostal Koffík mrtvičku, ze které se i za pomoci našeho pana veterináře dostal, ale zůstal pomalejší a spavější.
14.1.2012 Koffie oslavil 10. NAROZENINY!!! Asi budeme mít nejstaršího zarslého králíčka na světě... 
+11.2.2012 Dnes ve 22,55 během pár vteřin skončila Koffíkova životní pouť na tomto světě. Na tak malé zvířátko se dožil velmi úctyhodného věku 10 let a 1.měsíc a do poslední chvíle baštil a komunikoval.

 Koffie

U prvního Bernysčina vrhu jsme nemohli odolat a nechali jsme si Aidulínka. Nikdy jsme víc psů pohromadě neměli a je to paráda pozorovat jak psí máma učí dceru. Samozřejmě samé zásadní věci, např. přinést z lesa na aport tu absolutně největší a nejdelší kládu nebo jak se správně rozlouskne vlašský ořech! 

 Ajda a Bajda

A takhle vypadaly naše holky po 3 letech společného soužití - jedno tělo, jedna duše. Perfektní týmová spolupráce při hlídání, hře i lumpárnách a my si už vůbec nedovedeme představit, že bychom někdy v budoucnosti měli jen jednoho psa!Vánoce 2009 - naše smečka se od léta rozrostla o "kalamitu" Daisy (Celebrity). V 7.měsících je velká jako maminka Aida a temperamentu má za 3 psi! Bez problémů utahá mámu i babičku Bernys, cvičně si vyhrabe půlmetrovou díru, další hodinu radostně nosí aporty a ještě by šla na 10km procházku do lesoparku, kde pro radost přeskakuje lavičky.Nejlepší kamarádku našla Bernyska ve své „sestřence“, o rok starší retrívřici Tajze. Pravidelně se vídaly a byly spolu s Aidulou a Daisy parta hic - vzájemně se učily nové a nové lumpačiny.
+25.4.2010 Tajzinka zemřela ve věku 8.let na zánět dělohy.  

 Tajza a Bernys

 Výstava

Tyto tři krasavice jsou 1,5 roku staré sestry Queen Elsa - vrh B. První zleva se jmenuje Berenika a je zakladatelkou chovatelské stanice plemen Bernský salašnický pes a Australský ovčák "Záře démantů" (http://www.bernsky-salasnicky-pes.cz/). Prostřední Baby neboli Bíba zůstala doma u Sojkových v chovatelské stanici plemen Bernský a Appenzellský salašnický pes a Hovawart "Queen Elsa" (http://www.sojkovy-queenelsa.cz/). Třetí je samozřejmě naše Bernyska.

Bernyska, Berenika a Baby nás bohužel po 9.letech během třech letních měsíců navždy opustily...Tak jako všechny zásadní věci v životě dělaly společně, první výstava, bonitace, první štěňátka, tak i téměř současně odešly přes Duhový most, Bernyska +30.5.2012, Berenika +31.7.2012, Baby +28.8.2012. Zlatíčka naše, nikdy na vás nezapomeneme!!!

Život jde dál, a protože nám během dvou let zůstala jen smutná Celebrity/Daisy, zahájila jsem akci. Konec konců jak jsem již psala nahoře, jeden pes je zkrátka málo! Vybrala jsem ženicha Andorrce, dceři naší Belline from Bernice Home a jela si do Karlových Varů porodit další pokračovatelku. No a takhle to dopadlo... 28.9.2014 Na sv.Václava máme konečně zase doma smečku - Daisy a Bell!