VRH D * 12.6.2010 - Benjamínek (Jedináček)

Výsledek rentgenu dysplasií:
DLK 0/0A, DKK 1/1B - Davos Dale

Životnost:
10 let  - otec Christof
7 3/4 let - matka Aida
4 1/4 roky - Dalvos Dale (nehoda - trauma dutiny břišní)

Otcem druhého vrhu naší odchované holčičky se opět stal pes s perfektním bonitačním kódem 425 A 4p5A0,
Český Grandšampion
CHRISTOF TOP-BERNER
ČMKU/BSP/4078/04/06
datum narození: 27.9.2004
DKK: 0/0 A, DLK 0/0 AČeryn, tak mu říkají páníčci, je v současné době jediný ze všech krycích psů BSP v České republice, který má pouze písmeno A v popisu tělesné stavby zvířete u bonitačního kódu. Znamená to, že ve všech pozicích zcela odpovídá standardu! Jeho další přednosti jsou krásná hlava, tmavé pálení a perfektní povaha. Zkrátka ideální berňák fyzicky i charakterem! Další podrobnosti jsou v sekci "Chov" u jeho dcery Celebrity, kterou jsme si nechali z loňského vrhu.
27.9.2014 Čerynek oslavil v plné síle 10.narozeniny! Moc mu gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka a pohodičky ve smečce!

Výstavní úspěchy - vybíráme pouze několik ohodnocení

4.6.2006 Mezinárodná výstava psov CACIB-FCI - Nitra mezitřída - VÝBORNÝ 1, CAC SR, res.CACIB

13.5.2006 Jubilejní výstava Klubu švýcarských salašnických psů mezitřída - V 1, CAC ČR

13.10.2007 Klubová výstava švýcarských salašnických psů třída otevřená - V 1, CAC ČR

8.4.2008 ČMKU člen FCI udělila titul ČESKÝ ŠAMPION

11.10.2008 Speciální výstava Klubu švýcarských salašnických psů třída šampionů - V1, CAC ČR

16.11.2008 Mezinárodní výstava psů všech plemen FCI - Praha třída šampionů - V1, CAC ČR, res.CACIB

2.2.2009 ČMKU člen FCI udělila titul ČESKÝ GRANDŠAMPION

Zkouška ZOP 

Krytí

10.4. jsme se vydali do Zlína a stejně jako loni nám Aidula a Christof předvedli, že k sobě opravdu patří. Vše proběhlo naprosto ukázkově a bylo dílem několika minut. 12.4. se při překrytí chovali jako dva opravdu zamilovaní. 
My se teď netrpělivě těšíme na stejně ukázková štěňátka jako ve vrhu C.2.5. Ultrazvuková kontrola potvrdila březost! Aidula má v sobě hned několik štěňátek velikosti 1,5cm a pan veterinář byl velmi spokojený!

20.5. Absolvovali jsme druhý ultrazvuk, ze kterého máme video. V černém poli nahoře s čumáčkem otočeným k nám se mrská jedno štěňátko. Poloha tělíčka je vodorovná z leva do prava.6.6. Aidula na zahradě, den D se blíží!12.6.2010 O 2 dny později než jsme počítali a za vydatné pomoci našeho pana veterináře v 9:10 přišel na svět přirozenou cestou jediný živý korektně zbarvený pejsek Davos Dale o váze 580g. Velké díky za něj patří MVDr. Janu Šímovi, www.veterinabohnice.wz.cz .18.6. Náš benjamínek, který ani ne před týdnem přišel na svět a vypadal jako mokrá myš, dnes zdvojnásobil svou porodní váhu a vypadá jako přežraný bobr. Spí pouze na boku, zádech nebo kamrádu sloníkovi, protože jinak by se kolébal na svém obrovském bříšku. Zdědil i bleskurychlou pigmentaci čumáčku, kterou do rodu přinesla babička Bernys!


Dnes je Dale na světě už šestý den.


Čerstvě po narození v péči maminky 21.6. V noci o letním slunovratu mě vzbudil D.D. svým prvním vrčením a pokusy o štěkání. Vyprovokoval ho fakt, že zalezl mámě za záda a sám se nebyl rychle schopný dostat k mlíčku! Nová rodina asi bude muset změnit obor a otevřít si řeznictví.

23.6. Matka příroda nadělila našemu jedináčkovi očička a rovnou obě najednou. Snaží se už správně požívat přední nožičky, aby se k tomu co vidí dostal rychleji. Jen ten zadeček má ještě pořád moc těžký, váží totiž v 11 dnech 3x porodní váhy!24.6. První fotka s očičkama. Dalo nám to pořádnou práci, D.D. usoudil, že svět celebrit mu vlastní není.

26.6. Benjamínek poprvé ochutnal něco jiného než mámino mlíčko a to odčervovací sirup Drontal Junior Plus. Opravdu je pažravec, protože téměř neprotestoval a neplival ho ven, tak jako ostatní vrhy!Dale ležící, spící...D.D. je na světě 1.měsíc

29.6. "Dejlíček", tak mu říká náš malý synek, dnes zvládl další dovednost. Bez problémů už sedí jako velký pes, a když se správně rozkývá dokáže udělat pár krůčků se všemi 4!

1.7. Mimi se rozhodlo, že je čas začít si hrát. Nejlépe po kojení ve 3 ráno a poštěkáváním mě na to upozorňuje. Dělá výpady se zákusem na mou ruku, převaluje se na zádíčkách a přitom mi packuje prsty. Kamaráda sloníka už přerostl, tak dostal dalšího kamaráda draka z Ikea, aby si mohl podkládat hlavičku při spaní.

3.7. D.D. měl první návštěvu své paničky, mé dlouholeté kamarádky.

4.7. Na americký Den nezávislosti se našemu benjamínkovi prořezaly zoubky jako jehličky.

6.7. Z miminka se stalo batole zkušeně používající všechny čtyři a tak dostal nové hračky. Ihned věděl jak je použít, kamaráda sloníka pořád jen žužlá, ale hadrové uzlíky jsou k hlodání a potřásání hlavou, na gumového lachtana a činku dělá výpady a pokud upadnou nebo se odkulí jsou uloveni.

7.7. Aidunka je statečná, ale kojení začíná být bolestivé, proto Dalík dostal poprvé rozmixované masíčko. Papal ho stejně distinguovaně jako sourozenci z loňského vrhu, tzn. žádné tlapky ani hlava do misky, pouze jazyk jako velký pes.

8.7. D.D. byl s maminkou před horkem odstěhován do suterénu, kde je teplota do 23°C.

12.7. Benjamínkovi je 1.měsíc! Oslavil ho dopigmentováním nosíku a první psí hrou se starší sestrou Daisy, musela za ním do sklepa. Také se mu už zformoval tvar hlavy. Je to tatínkův klouček! Bude mít stejně krásnou tatínkovu hlavu a pálení jako bráška Caesar, ale chlupatá koule je jako Cooper.

14.7. Navečer dne dobití Bastily udělal náš jedináček první průzkum zahrady. S klidem, jakým se pohyboval v neznámém terénu, by mohl pracovat u rozvědky.

15.7. Proběhlo 2. odčervení sirupem Drontal Junior Plus. To první jsme zvládli lépe. Vůbec nespolupracoval a plival na všechny strany!

17.7. Druhý mazlicí den s paničkou Janou.

21.7. Mimi mělo další mazlicí den. Tentokrát poznalo své malé páníčky Honzíka a Martinku.

28.7. Dalíka navštívil náš pan veterinář. Příjemné to pro něj rozhodně nebylo. Už u očkování hlasitě protestoval a tetování do ouška bylo slyšet až na ulici. Je to bolestínek po mamince!

30.7. Našeho benjamínka přijela zkontrolovat poradkyně chovu a potvrdila to co my už samozřejmě dávno víme, že je D.D. krásňoučký pejsek! Oficiálně - Typický pes, užší lysina, bez kýly, obě varlata sestouplá. A stejně jako loňský vrh dostal nejvyšší ohodnocení - 1. Odpovídá standardu!!! (změna formulace).  Aida s Čerynem k sobě zkrátka pasují!

1.8. Další mazlicí den s budoucí paničkou.

6.8. Poslední mazlicí a instruktážní den před odjezdem.

7.8. Našemu benjamínkovi začal nový život v jeho rodině a se psím kamarádem retrívronovofunlanďákem Chipem. Přejeme mu dlouhý, zdravý a radostný život!!!hrátky s o rok starší sestrou Celebrity/Daisy

Novinky ze života D.D., tet.č. 8199


12.10.2010  4.měsíční s váhou 23 kg

8.5.2011 Rožnov pod Radhoštěm, Svod mladých - celkový vzhled typický, barva oka středněhnědá, skus nůžkový, vývoj chrupu ukončen, srst mírně zvlněná, typické rozložení bílých znaků, některé méně vyjádřené, povaha temperamentní, pohlavní orgány dobře vyvinuty. Gratulujeme k tak krásnému posudku, protože rozhodčí neshledali na našem benjamínkovi žádné vady!!! Za deště je totiž každý berňák mírně zvlněný.

25.9.2011 Dalík absolvoval RTG dysplasií s výsledkem DLK 0/0 A, DKK 1/1 B s tím, že úhel zadního kloubu byl 105°, což je hranice mezi 0/A-1/B. Máme obrovskou radost, že je náš klouček zdravý!!!

2.6.2012 Krajská výstava psů Lysá na Labem - Výborný 2, třída Otevřená, s tímto výsledkem začal ještě ne 2.letý Dája svou výstavní kariéru. Gratulujeme jemu i paničce ke krásnému umístění!

16.6.2012 Oblastní výstava Kunratice - třída Otevřená - VD 2. Těsně po Dalíkových 2.narozeninách ho touto známkou ohodnotil rozhodčí p. Václavík. Nevytkl mu žádné vady.

+26.12.2013 Druhý vánoční svátek nás navždy opustila Dájova maminka Aida...

+6.10.2014 Dalíkova panička musela udělat nejtěžší rozhodnutí. Dájovi se stal v létě úraz břicha, a i když ho náš pan veterinář stabilizoval, podzimní psí viróza léčená ATB jeho pochroumaná játra definitivně zničila.
Benjamínku, byls pořád jako náš, protože jsi žil ve smečce kamarádky a chodil často na návštěvu očůrnout sedačku nebo zkropit mnou piplaný okrasný keřík. Klidně bych ti to teď oboje nechala zničit, jen abys tu mohl být s námi...

+6.10.2014 Dnes ještě odešel do psího nebe tatínek Christof ve vysokém věku 10 let. Čeryne byl jsi úžasný Pan Pes a svůj dlouhý život jsi rozhodně nepromrhal!